מוקד 24 כאן לשירותכם, אבטחה מעל הכל

אין דבר חשוב יותר בחיים שלנו, מלהרגיש בטוחים

מצלמות נסתרות

פריצה לנכס שלכם ושדידת הבית או העסק היא חוויה מפחידה, גם לאנשים שזה מעולם לא קרה להם. רק המחשבה על הבהלה של בני המשפחה כשהם מגלים שהם נשדדו, גורמת לאנשים לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת להגן על חייהם, על בני משפחתם ועל רכושם.

אבל כמו ברוב המצבים, יש שני צדדים לכל סיפור, אז בואו נראה מה קורה במוח של פורץ ומה הופך נכס ליעד אטרקטיבי מבחינתו.

הפורצים של הסרטים שונים לגמרי מהפורצים במציאות

פורצים רבים מתנהגים כמו יזמים חכמים, שמקפידים להתמצא בשטח כשהם מתכננים את ההתקפה שלהם. רוב הסרטים מראים פריצות שמתרחשות בלילה, כשהאישה שומעת רעש למטה והבעל תופס מחבט שבמקרה מוכנה בהישג ידו, ואומר לה להישאר בחדר השינה או לשמור על הילדים כשהוא מגלם את תפקיד הגיבור.

אבל במציאות, רוב הפריצות מתרחשות במהלך היום, כשהדיירים נמצאים בעבודה ובלימודים. פורץ "חכם" יקיף את הבית במשך כמה ימים לפחות, על מנת להבין את לוחות הזמנים של כולם, לבדוק אם הבית מוגן עם מצלמות נסתרות, ויחדור פנימה כאשר הבית יהיה ריק. במקרים אחרים, הוא ידפוק על הדלת רק כדי לוודא שאף אחד לא בבית.

אתם לא בעיר, אבל הבית צריך להיראות כאילו לא עזבתם

כשאתם מתכננים חופשה עם הילדים, לפרק זמן ארוך, חשוב שתנקטו באמצעי הזהירות המתאימים, כמו למשל:

  • פתרון לערימות העיתונים והדואר.
  • לדאוג שמישהו יגיע לטפל קצת בגינה, שלא תיראה מוזנחת.
  • לתכנן תאורה שתדלק בלילה.
  • לבקש מבני משפחה שלא נוסעים איתכם, או מחברים ושכנים שייכנסו מדי פעם לבית, כדי שהוא לא ייראה ריק.
  • התקנת מצלמות נסתרות שיתעדו כל מקרה של פריצה לבית.

הקפדה על הצעדים האלו מסכלת פריצה אפשרית, וחשוב להודיע לשכנים שלכם שתהיו מחוץ לעיר למשך כמה זמן. כדאי גם לתזמן את מערכת ההשקיה בגינה, שתפעל בבוקר או בערב, או אפילו לשכור שירותי חברת גינון שתדאג לגינה. כדאי גם להשאיל את המכונית לבני משפחה או חברים, כדי שהיא לא תחנה מחוץ לבית במשך כל זמן היעדרותכם.

בשורה התחתונה, הנכס שלכם צריך להיראות פחות אטרקטיבי לפורצים

זה לא סוד שפורצים נוטים לשדוד רכוש וחפצי ערך של בית שהם סימנו כמטרה. אבל איך הם יודעים שיש לכם משהו ששווה לשדוד? הם מתבוננים דרך החלונות ורואים את כל חפצי הערך שלכם כדי לסמן את ביתכם כיעד, ולכן חשוב להעביר את כל חפצי הערך שלכם מקו הראייה של החלונות ולהתקין מצלמות נסתרות, כשיטה פשוטה למניעת פריצות.

באופן דומה, אם יש לכם מכונית יקרה, החנו אותה במיקום שלא ניתן יהיה לאתר אותה מהרחוב, או בחניה מקורה. הרעיון הוא להפוך את ביתכם ליעד פחות אטרקטיבי, כך שפורצים ילכו למקום אחר.

יצירת קשר מהירה