אבטחה לעסקים בתחום הכספות

כספות הן אמצעי מיגון ואבטחה רב חשיבות. היום בעסקים רבים וגם בבתים פרטיים ישנן כספות בהן מאוחסנים חפצים יקרי ערך, מזומנים וכל דבר בעל ערך רב עליו רוצים לשמור היטב. כספות היום מותקנות כך שהן נסתרות מהעין ומהוות אמצעי יעיל ביותר לשמירה ואבטחה. למרות כוחן הרב ויעילותן בתחום האבטחה, גם כספות בפני עצמן נחשבות יקרות ערך ולכן עסק אשר מוכר כספות, בין אם כספות ביתיות ויוקרתיות ובין אם כספות לעסקים זקוק לאבטחה. הכספות עלולות למשוך את עינם וידם של גורמים עבריינים, לכן כל עסק לכספות זקוק לאמצעי אבטחה על מנת למנוע מקרים כאלה.

מדוע מומלץ לבחור מספר אמצעי אבטחה?

על מנת לשמור היטב על העסק בכלל ועל הכספות המשווקות בו בפרט, נדרש שיתוף פעולה בין מספר אמצעי אבטחה. השילוב בין מספר אמצעי אבטחה מאפשר לכם ליהנות מהיתרונות שבכל אמצעי ולחפות על החסרונות של כל אחד בעזרת האחרים. יש לבחור אמצעי אבטחה מהאיכות הטובה ביותר ושל חברות המוכרות היטב בתחום אמצעי האבטחה והמיגון. כך תבטחו את העסק ואת הסחורה היקרה הנמצאת בו, כי גם כספות ללא רכוש בתוכן שוות הרבה מאוד.

מערכות אזעקה כאמצעי אבטחה בעסק

שני אמצעי האבטחה העיקריים הם מערכת אזעקה ומצלמות על סוגיהן השונים (שאותם נפרט בהמשך). מערכות אזעקה הן תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והוא מאפשר שליטה על הנכנסים לעסק והתראה מפני גורמים לא רצויים. מערכות אזעקה היום יכולות להיות חוטיות או אלחוטיות, כשבחירת המתאימה יותר תלויה בעיקר בשטח עליו משתרע העסק. בעסקים לא גדולים כמו חנויות ישנו יתרון לאזעקות אלחוטיות. גם הגלאים המאתרים תנועה חשודה הם מגוונים היום וניתן לשלב בין כמה כמו תנועה, חום, לחץ ועוד המחוברים כולם למרכזת.

מצלמות אבטחה – לראות את המתרחש ולתעד

האמצעי הנוסף והחשוב הוא מצלמות אבטחה. ישנם סוגים שונים של מצלמות שמומלץ לשלב בין כולם. ישנן מצלמות רשת באמצעותן ניתן לעקוב אחר המתרחש בעסק בכל רגע ומכל מקום. ישנן מצלמות גלויות ובולטות שמטרתן היא להרתיע את הפורץ או המתכוון לפרוץ ולגרום לו לעשות אחורה פנה. ישנן לעומת זאת מצלמות נסתרות שיכולות להיות מותקנות כחלק משעון על הקיר ואפילו עט על השולחן והן יתעדו את כל המתרחש ברגע האמת. כדאי להתקין מצלמות בכניסה לעסק ובמקומות שונים בתוכו. ניתן לבחור בין מצלמות בגדלים שונים ורזולוציות שונות, מצלמות אלחוטיות ומצלמות IP. ככל שיהיו לכם מצלמות מסוגים שונים ובעלות יכולות שונות כך תקבלו את מעגל האבטחה הטוב ביותר עבורכם. כמובן שמומלץ לא לעשות זאת לבד. בתור בעלי עסק לכספות אתם אמנם מבינים דבר או שניים במיגון ואבטחה אך דווקא בשל כך אתם יודעים עד כמה הדבר מורכב ולכן התייעצות עם מומחה בתחום שיציע לכם את סוגי המצלמות ואת הנקודות בהן הן יוצבו הוא מהלך נכון וחכם.

כך תהפכו את בית הקרקע שלכם למוגן מכל

כתוב את הכותרת כאן

מוקד 24 כאן לשירותכם, אבטחה מעל הכל

אין דבר חשוב יותר בחיים שלנו, מלהרגיש בטוחים

כך תהפכו את בית הקרקע שלכם למוגן מכל

עברתם לבית קרקע חדש באזור שלא מוכר לכם ואתם מתרגשים מלהתחיל חיים נפלאים וחדשים? אנחנו ממש מתרגשים איתכם! אך בזמן שאתם עסוקים בלהיות נרגשים ונלהבים, האם עצרתם רגע לבדוק כמה מוגן הבית שלכם ומאובטח מפני פריצות?

הרשו לנו לתת לכם את הפתרונות היעילים ביותר עבור מיגון ודאי של הבית שלכם-

מערכת בית חכם

אם אתם צריכים לרהט ולעצב את הבית שלכם מאפס, הרי שאחד הדברים הראשונים שתעשו זה לסדר את נושא האינטרנט והטלוויזיה. אף אחד לא יכול בלי אינטרנט בימינו כך שאנחנו בטוחים שגם אתם תעשו זאת. בזמן שאתם מחברים את הבית שלכם לאינטרנט, נסו לחשוב על מערכת בית חכם שתוכל לסייע לכם גם כאשר אתם רחוקים מהבית וצריכים להפעיל את האזעקה בבית. מערכת כזו של בית חכם יכולה לתת לכם את תמיכת השלט הרחוק שתופתעו לגלות כמה אתם צריכים.

מערכת אזעקה

כפי שהזכרנו בפסקה הקודמת, כשמדובר בבית קרקע, מדובר בבית שיותר קל לפרוץ אליו, יותר נוח להגיע אליו ולברוח ממנו לאחר הפריצה. לכן, עליכם להבטיח שהבית שלכם מוגן בעזרת חיישני תנועה. מערכת אזעקה המקושרת למוקד ביטחון שבמקרה הצורך יוזעק לבית שלכם לוודא שהכל כשורה הוא עניין נחוץ וחשוב להתעסק בו ולוודא שאכן יהיה לכם סיוע של מוקד בשעת צרה. באם יש לכם מערכת בית חכם, לא תצטרכו אפילו לחכות להתראת המוקד אלא לגלות בעצמכם ולהפעיל בעצמכם את המוקד שיוקפץ אליכם הביתה.

אינטרקום עם מצלמה

אולי בעבר היינו ממליצים לכם על אינטרקום ללא מצלמה. אינטרקום בעל לחצן המצלצל בבית ומתריע אתכם על אורח בשער. אך הזמנים השתנו, הטכנולוגיה השתכללה ובינינו, גם הגנבים. על כן, אינטרקום עם מצלמה יפתור לכם את חוסר הודאות של מי עומד בשער ואת הבחירה האם לפתוח לו או לא. המצלמה של האינטרקום תותקן בבית היכן שתבחרו ואפילו יכולה להיות מקושרת אל הטלפון האישי שלכם. כך, מתוך הטלפון תוכלו לדעת מי מגיע, מי מסתובב באזור הבית שלכם והאם עליכם לעשות משהו בנדון.

התקינו סורגים

זה לא אומר שאתם צריכים להרגיש שאתם בכלא. היום מגוון הסורגים לחלונות הוא כל כך מגוון שזה כמעט מגרה לעצב את החלון בעזרת הסורגים. אך לא משנה כמה הם מסוגננים, לא בגלל זה אנחנו ממליצים לכם להתקין בביתכם סורגים. כמו שאמרנו, גנבים בימינו הפכו למשוכללים לא פחות מעולם הטכנולוגיה, כך שלעתים נרצה לחזור לגירסא המקורית ביותר של הגנה ונתקין סורגים על חלונות הבית. בחרו את הצבע שמתאים לכם, את צורת העיצוב של הסורגים והבטיחו לעצמכם את ההגנה שמגיעה לכם.

זה ידוע, עם הביטחון של יושבי הבית לא משחקים. וכשהבית שלכם אמור להיות המקום הבטוח שלכם, זה אך ורק בידיים שלכם להבטיח את הביטחון שלו.

יצירת קשר מהירה

מצלמות נסתרות – איפה הכי נכון להתקין אותן

כתוב את הכותרת כאן

מוקד 24 כאן לשירותכם, אבטחה מעל הכל

אין דבר חשוב יותר בחיים שלנו, מלהרגיש בטוחים

מצלמות נסתרות – איפה הכי נכון להתקין אותן

כשאנחנו נכנסים אל בית או לא משרד, ולמעשה לכל מבנה, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת, האם אנחנו מצולמים או לא. אנחנו יכולים לדעת את זה אם יש מצלמות חשופות, גלויות, אשר אנחנו יכולים לראות אותן בעיניים ואז ברור לנו שמישהו מצלם אותנו. אך אם אנחנו לא רואים מצלמות כאלה בסביבה, אנחנו לא יכולים לדעת האם אין מצלמות אחרות, נסתרות, שמצלמות אותנו.

יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש בשנים האחרונות במצלמות נסתרות מסיבות שונות. הורים רבים בוחרים להתקין מצלמות כאלה בחדרי ילדים ובחדרים אחרים בבית בשביל להגן על הילדים שלהם או לפחות בשביל לדעת מה מתרחש בבית כשהם לא נמצאים בו, בעלי עסקים בוחרים להתקין מצלמות כאלה על מנת לאתר אנשים שמנסים לגרום נזק לעסק או לרכוש שלו, אנחנו יכולים למצוא מצלמות נסתרות במקומות ציבוריים רבים זאת על מנת שיהיה ניתן לדעת מה בדיוק מתרחש באותם מקומות כאשר אין בהכרח אבטחה גלויה במקום. וכמובן אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון מקומות שיש בהן מצלמות כאלה.

העניין עם מצלמות נסתרות הוא, לא פחות חשוב עצם זה שהן מותקנות, עצם העניין איפה מתקינים אותן. כלומר, יש חשיבות מאוד גדולה גם לשאלה היכן אנחנו מתקנים את המצלמה על מנת שהיא תוכל לצלם עבורנו את מה שאנחנו רוצים.

כמה כללים להתקנת מצלמה נסתרת

הכלל הראשון, המצלמה צריכה להיות מוסתרת לגמרי. היא תאבד מערכה אם אפילו חלק קטן ממנה יהיה גלוי. לכן חשוב שאנחנו נקפיד להסתיר אותה היטב, בין אם זה בין פריטים שונים במרחב ובין אם זה בצורות אחרות.

הכלל השני, המצלמה צריכה לקלוט את התמונה הרחבה ביותר שניתן. כלומר, לא מספיק רק שהיא תהיה מוסתרת, אלא שהיא גם תוכל לקלוט כמה שיותר שטח על מנת שנוכל לראות תמונה מלאה של המקום.

הכלל השלישי, אם מדובר במצלמה שפועלת במקומות שאין בהם אנשים באותה נקודת זמן, חשוב שיהיה מי שיעבור על התמונות לאחר מכן. לכן, זה לא מספיק רק לצלם, אלא מישהו גם צריך לעבור על התמונות ולראות מה המצלמה סיפקה לנו.

יצירת קשר מהירה

הטכנולוגיות שנחוצות לעסק שלכם

ניהול זמן נכון

כתוב את הכותרת כאן

מוקד 24 כאן לשירותכם, אבטחה מעל הכל

אין דבר חשוב יותר בחיים שלנו, מלהרגיש בטוחים

ניהול זמן נכון

מעוניינים לייעל את הפעילות העסקית שלכם ולוודא שאתם לא נשארים מאחור מבחינת הניהול של התהליכים השונים שקורים בעסק? ישנם מצבים שבהם צריך להתנהל מול ספקים, לקוחות ועובדים בתנאים שונים, ולעתים עבודה לא מסודרת עלולה לפגום רבות בתפקוד הכולל של העסק.

אם אתם רוצים להפוך את ההתנהלות שלכם להרבה יותר פרודוקטיבית, אז יהיה כדאי לכם לשים דגש על שימוש בטכנולוגיות מתאימות שיוכלו לעזור לכם. רק כך אתם תוכלו לקדם את הפעילות העסקית שלכם ולוודא שאתם נמצאים במצב שבו אתם יכולים להגדיל את הרווחים שלכם לאורך זמן.

 • מעקב אחר שעות העבודה – בכדי שתוכלו לעקוב אחר שעות העבודה של העובדים בצורה מדויקת וקלה, יהיה כדאי לכם לבחור שעון נוכחות מתקדם שהעובדים יוכלו לעשות בו שימוש בקלות. זה יוכל להקל על כולם.
 • מחשוב ענן – רוצים שליטה מלאה על כל המידע של העסק בלחיצת כפתור, ומכל מקום ובכל זמן? בעזרת מחשוב ענן תוכלו לחלוק ולקבל מידע מכל העובדים במקום העבודה בלחיצת כפתור. זה עשוי להפוך את כל ההתנהלות של העסק שלכם להרבה יותר יעילה.
 • תוכנה לניהול ארגוני – אם אתם מעוניינים להגדיל את השליטה שלכם על ניהול הארגון, אז בעזרת תוכנה ייעודית שתותאם לאופי הפעילות של העסק שלכם, תוכלו להפוך את הכול להרבה יותר פשוט. כך תהיה לכם שליטה על כל המתרחש מבחינת הפעילות העסקית בצורה הרבה יותר קלה.
 • מערכות מחשוב מתקדמות – ישנו מגוון רחב למדי של מערכות מחשוב שיכולות להתאים לעסקים מסוגים שונים, כך שאתם צריכים להחליט איך בדיוק אתם רוצים לקדם את הפעילות העסקית שלכם, ובהתאם לכך להמשיך עם הפעילות שלכם. זה בוודאי לא משהו שאמור לקחת יותר מידי זמן אם רק תבינו מה לעשות מהבחינה הזו.

בכדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עם הטכנולוגיות שתעשו בהן שימוש לעסק שלכם, תמיד יהיה כדאי לכם להיווועץ במומחים בעלי ניסיון, כך שיוכלו לשתף אתכם בידע והניסיון שלכם על מנת שתוכל להבין בצורה טובה יותר מה אתם יכולים לעשות על מנת להגיע אל היעדים שלכם.

אל תתנו לעסק להישאר מאחור

אנו בטוחים שאתם רוצים לראות את העסק שלכם מתקדם בכל העת, ובדיוק בשל זאת נמליץ לכם לעשות מאמצים להוביל אותו אל הקדמה ולתעל את הטכנולוגיות הקיימות על מנת להפיק תועלת מרבית מן הדרך שבה אתם מחליטים לפעול בסופו של דבר. זה ללא ספק יוכל להקל עליכם.

כפי שנוכחתם לדעת, שימוש בטכנולוגיות שהזכרנו לאורך המאמר זה משהו שניתן לעשות בקלות, וזאת כאשר השינוי שהטכנולוגיות הללו יכולות להביא עמן הוא אדיר. כך שאתם צריכים להיות מכווני מטרה ולעשות כל מה שאתם יכולים על מנת לוודא שאתם מצליחים להפיק תועלת מרבית מכל מהלך שקשור בפעילות העסקית שלכם.

יצירת קשר מהירה

מרגישים שמישהו עוקב אחריכם? כך תוודאו זאת

כתוב את הכותרת כאן

מוקד 24 כאן לשירותכם, אבטחה מעל הכל

אין דבר חשוב יותר בחיים שלנו, מלהרגיש בטוחים

מרגישים שמישהו עוקב אחריכם? כך תוודאו זאת

איך בעצם אפשר לדעת אם מישהו עוקב אחריכם? מסתכל עליכם כשאתם לא רואים. איך אתם יודעים שלא עוקבים אחריכם? בימי הטכנולוגיה המתקדמת שלנו, אי אפשר כמעט לדעת האם מישהו עוקב אחרינו. אך אם עולה בכם חשד ישנן סיבות מסוימות שיכולות לאשש את ההרגשה שלכם.

הסיבות הן-

 • אתם בעלי חברה
 • אתם בעלי עבודה נחשבת או סודית
 • אתם נמצאים בתפקיד מהותי/חברתי/פוליטי
 • אתם נחשדים בניהול רומן
 • השכנים שלכם לא אוהבים אתכם
 • תבעתם את הביטוח
 • אתם ידוענים
 • ועוד

כמובן שקיימות עוד סיבות רבות בשביל שמישהו ירצה לעקוב אחריכם, אך אם סיבה אחת ממגוון הסיבות שמנינו מדברת אליכם, יכול מאוד להיות שאתם תחת מעקב. כשאנחנו מדברים על מעקב כמובן שאנחנו לא מדברים על מעקב ממשלתי אשר ברשותו הנתונים האישיים שלכם, גם לא על הרשתות החברתיות, מנועי החיפוש השונים או אתרי האינטרנט השונים בהם אתם מבקרים.

התקני ריגול עשויים להיות מוסתרים לעיני כל. מה שנראה לכם כראשי ברגים המצמידים לוח חשמל אל הקיר עשויים להיות מכשירי האזנה או מצלמות נסתרות בעלות מיקרופון שמתעדות כל דבר שאתם עושים.

איך לזהות מכשיר האזנה?

כמו מצלמות רבות, גם מכשירי האזנה מגיעים בגדלים שונים ובצורות שונות וניתן להשיג אותם ביתר קלות. כמו כן, ישנן דרכים להאזין לכם הישר מתוך הטלפון שלכם כאשר מי שמעוניין להאזין לכם פורץ למכשיר הנייד שלכם ודרך הרמקול של הטלפון שלכם, מאזין לכם.

דבר אחד שאתם צריכים לחשוב עליו כאשר אתם מרגישים שמישהו מאזין לכם הוא העניין שמכשירי האזנה רבים מצריכים אספקת חשמל קבועה. ישנם מכשירי האזנה שעובדים על בטריות אך דבר זה מעניק חיים קצרים למכשיר. אם מישהו רוצה להאזין לכם הוא יצטרך מכשיר האזנה חזק יותר, דבר שיצריך ממנו חיבור ישיר לחשמל. כאשר אתם מחפשים מכשיר האזנה, חפשו חוטי חשמל שלא קשורים למערך החשמל של הבית שלכם. תופתעו לגלות שחוט חשמל אחד בולט יוביל אתכם הישר למכשיר ההאזנה המוחבא.

כמו כן, אם אתם מרגישים שמאזינים לכם בבית שלכם, נסו לכבות את כלל מכשירי החשמל הקיימים בבית שלכם והאזינו לשקט. יכול מאוד להיות שתשמעו צפצוף קטן או רחש לא מוכר שיובילו אתכם ישירות אל מכשיר ההאזנה. מאחר ומכשירי האזנה יכולים להימצא בכל מקום, עליכם לבדוק בכל מקום. מאחורי מתגי החשמל, גלאי העשן, שעונים, מנורות ועוד מגוון מקומות יצירתיים שלעולם לא תחשבו עליהם. אך אתם מכירים את הבית שלכם הכי טוב, נסו לשים לב אם משהו השתנה.

כיום, כל אחד יכול להשיג מכשירי האזנה ויישומים רבים יכולים להאזין לכם, אך רבים ממכשירי ההאזנה מצריכים התקנה שלהם במקום בו ירצו להאזין לכם. לחלקם יהיה כרטיס סים ולאו דווקא מערכת הפעלה.

יצירת קשר מהירה

למה אתם רוצים מצלמות נסתרות בעסק שלכם

למה אתם רוצים מצלמות נסתרות בעסק שלכם

אם בעבר, מצלמות נסתרות היו רק בבעלותם של אנשי חוק ואם הייתם רוצים אחת לעצמכם הייתם צריכים לשלם הון תועפות, היום נראה כי הדבר כלל לא כך. כיום מצלמות נסתרות זמינות בכל שוק וגם יותר חסכוניות כך שהן בהחלט יכולות להיות מותקנות בכל משרד או עסק.

מגוון המצלמות הוא כה רחב אך אין זה אומר שאתם צריכים לעבור הכשרה כלשהי בעבור התקנתן.

מהן הפונקציות של המצלמה הנסתרת?

מצלמות נסתרות ומצלמות ריגול הם כלי שימושי מאוד עבור הממשלה ועבור אכיפת החוק. מחלקות רבות במשרדי המשטרה משתמשות במצלמות אלה עבור חשיפת פעילויות פליליות אשר יכולות לסכן את רווחת האזרחים. לאט לאט הגיעה ההבנה כי לא רק רשויות החוק זקוקות לשימוש במצלמות הנסתרות וכי הרצון להגן על היקירים ועל פרטי ערך יקרים הוא גבוה ומצדיק את השימוש במצלמה נסתרת.

מכשיר מעקב

המכשיר האידאלי עבור מעקב אחר המשרד שלכם היא המצלמה הנסתרת. גם אם אתם עסוקים מדי במהלך היום, אתם עדיין תוכלו לתצפת על המתרחש באמצעות מצלמות נסתרות. המצלמות, באות בגדלים שונים ויכולות להיראות כגלאי עשן, רדיו, צמחים מזויפים, שעוני קיר ועוד. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק להתקין אותן ולחבר אותן אל הטלפון הנייד שלכם.

שם עין עבורכם

זה דבר ידוע שכשהבוס הגדול נמצא, כל המשרד עובד ושוקד. עוד יותר ידוע שכאשר לעובדים אין השגחה, הם נוטים לנוח מעט, לפטפט יותר ולספק פחות עבודה. דברים מהסוג הזה יכולים לפגוע בהלך העבודה המשרדית ובתפוקה העסקית שלכם. אך כאשר העובדים שלכם יודעים שמתצפתים עליהם מפעם לפעם, הדבר יגרום לכך שהעבודה תבוצע עם או בלי בוס. הדבר היחיד שאתם צריכים לשים לב אליו זה שהמצלמות לא מורידות את האמון של העובדים שלכם בכם. חוסר אמון הוא אחת הבעיות הראשונות שצריך לטפל בהן. עם מצלמה או בלעדיה.

המחיר שתשלמו

אמנם הטכנולוגיה העומדת מאחורי המצלמה הנסתרת הופכת מדי שנה לקטנה יותר ויותר, אין זה אומר שהמחיר עולה. ההיפך הוא הנכון. טווח המחירים של המצלמות ינוע בדרך כלל בעקבות היכולות של אותה המצלמה. כאשר המצלמה הפשוטה ביותר תעניק לכם צילום שחור לבן וללא אודיו, המצלמה המשוכללת ביותר תעניק לכם צבע, אודיו וקישור ישיר אל הטלפון הנייד שלכם. בסופו של דבר, ההחלטה רק בידיים שלכם.

אמנם שמן הוא מצלמות נסתרות, אך אין זה אומר שהן חייבות להיות באמת נסתרות. למען האמת, בהרבה מקרים הן אפילו לא חייבות להיות מופעלות. עצמם הידיעה שקיימת מצלמה, תרתיע את רוב האנשים שרוצים להרע לכם או למשרדכם. אם אתם לא רוצים ליידע אף אחד על התקנת המצלמות, כל מה שעליכם לעשות הוא להתקין אותן בשעה שאין אף אחד במשרד ולוודא כי הן מוסתרות היטב. יתר ההתנהלות תלוי אך ורק בכם.

יצירת קשר מהירה